zamknij

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

 
Facebook AgroNews Twitter AgroNews Youtube AgroNews GooglePlus AgroNews

Czy produkcja żyta się opłaca? Aktualna kalkulacja
2016-03-04

Polscy rolnicy coraz rzadziej wybierają uprawę żyta. Swoją decyzje tłumaczą tym, że jego produkcja jest mało opłacalna, a także dość trudna. Dlatego chętniej sięgają po kukurydzę czy pszenżyto.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy uprawa tego zboża jest rzeczywiście nieopłacalna. Średnia cena żyta w skupie w trzecim tygodniu lutego wahała się w granicach 564 zł za tonę. Mniej płacono na targowiskach, bo 529 zł za tonę.

Poniżej przedstawiamy aktualną kalkulację przygotowaną z uwzględnieniem cen ze stycznia 2016 roku.



rolnictwo, portal rolny

Tagi: rolnictwo, portal rolny, zboża, żyto,

powrót

Wydrukuj Do góry strony

Twój komentarz

KOMENTARZ:

PODPIS:

Twój komentarz zostanie wyemitowany po zatwierdzeniu jego treści przez moderatora.
Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.

Komentarze

∼52lQXwTJx [2017-05-17 18:16:01]

Je diffuse mon commentaire en copier/coller : j’organise sur mon blog, un concours  » Les recettes pour les enfants « . Que ce soit vos enfants ou vos petits-enfants, ils seront les bienvenus. J’attends vos pa.!tcipaiionsr!!!t! A bientôt

∼Polak [2016-08-21 11:33:32]

Jak widzę te wyliczenia to zastanawiam się jaki imbecyl to wylicza

Pogoda - AgroNews

Zainstaluj Flash Player aby zobaczyć pogodę.

Get Adobe Flash player